Dziewiąta edycja PKO Silesia Marathonu

1 października na terenie trzech miast: Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic odbędzie się 9. edycja PKO Silesia Marathonu. Bez wątpienia jest to jedna z największych imprez biegowych w regionie, jeśli nie w Polsce.

 

PKO_Silesia_Marathon_2017_plakat

Katowice, po raz dziewiąty, będą gościć biegaczy z całego świata. Wśród nich znajdują się spore grupy zawodników ze Szwecji, Czech, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii.
Do Katowic zjadą także zawodnicy z takich krajów jak Mongolia czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Przede wszystkim jednak największą grupę stanowią zawodnicy z Polski – to bez wątpienia doskonała promocja Katowic! Jest to jednak wydarzenie, w którym obok profesjonalnych biegaczy startują ludzie, którzy po prostu lubią się ruszać i pobiegną dla zdrowia. W ramach wydarzenia organizowanych jest szereg imprez towarzyszących: Silesia Półmarathon, Mini Silesia Marathon o Puchar RMF FM 2017. Tegoroczna edycja PKO Silesia Marathonu wyróżniać się będzie tym, iż META znajdować się będzie na odremontowanym Stadionie Śląskim i będzie główną atrakcją Dnia Otwarcia Stadionu Śląskiego. Z tej okazji również zostanie przyznana dodatkowa nagroda – Puchar Prezesa Stadionu Śląskiego – dla najszybciej finiszującego zawodnika na mecie PKO Silesia Marathon.

Szczegóły na stronie:
https://silesiamarathon.pl/

Wzorem zeszłego roku, nasze miasto przygotowało specjalną nagrodę dla najlepszych zawodników z Katowic:
- Maraton:
Najlepsza katowiczanka – 700,00 zł;
Najlepszy katowiczanin – 700,00 zł;
- Półmaraton:
Najlepsza katowiczanka – 500,00 zł;
Najlepszy katowiczanin – 500,00 zł.

Miasto Katowice, kolejny raz zadba także o odpowiedni doping na trasie. Już kolejny rok z rzędu Miasto Katowice organizuje konkurs dla kibiców – zawodnicy wybierają 3 grupy najbardziej aktywnych kibiców – nagrody:
I miejsce  – 1500,00 zł;
II miejsce – 1200,00 zł;
III miejsce – 1000,00 zł.
Regulamin na stronie: www.katowice.eu

 

 

 

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.