Nowe baseny w Katowicach coraz bliżej

wczasowa2

Przedstawiciele Urzędu Miasta podpisali umowy z firmą NDI SA z Sopotu na budowę dwóch basenów miejskich zlokalizowanych w Szopienicach i na Brynowie. Oznacza to, że wkrótce ruszą prace w terenie. Koszt realizacji basenu w Szopienicach-Burowcu przy ulicy Konnej wyniesie 24,1 mln zł brutto, natomiast w przypadku obiektu położonego na Brynowie przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Zgrzebnioka będzie to 25,2 mln zł. Wykonawca na realizację tych inwestycji ma 22 miesiące.

– Budowa basenów to jedna z moich najważniejszych obietnic wyborczych, którą zawarłem w „Umowie z mieszkańcami Katowic”, i regularnie informowałem o działaniach w tej sprawie. Zależy mi na tym, by całe rodziny mogły aktywnie spędzać czas wolny. Dlatego w projektach basenów znajdują się m.in.: 6-torowy basen sportowy o wymiarach 25 × 16 m, basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci wyposażony w atrakcje, trybuny dla widzów, zjeżdżalnia, siłownia, sauny – wylicza prezydent Katowic Marcin Krupa. – Podejmując decyzję o budowie trzech basenów w Katowicach, kierowałem się także chęcią promowania zdrowego, aktywnego trybu życia. Trzy obiekty zamiast jednego aquaparku oznaczają, że zdecydowana większość mieszkańców będzie mieć basen w odległości nieprzekraczającej 5 kilometrów od domu – czyli kilkunastu minut jazdy samochodem, komunikacją miejską lub rowerem – mówi prezydent.

Przy każdym kompleksie basenowym powstaną również sklep z punktem kawowym oraz część sportowa – z pełnowymiarową halą sportową, siłownią i salą fitness. Zagospodarowane zostanie również otoczenie basenów. Pojawią się urządzona zieleń, ławki, stojaki rowerowe, parkingi dla aut osobowych oraz autokarów. Każdy z basenów będzie objęty inteligentnym monitoringiem miejskim.

Trzeci z planowanych basenów będzie zlokalizowany na Ligocie-Zadolu przy ul. Wczasowej. Aktualnie trwa procedura przetargowa mająca na celu wyłonienie wykonawcy tego obiektu.

(red)

DCIM100MEDIADJI_0049.JPG

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.